Nezisková organizace Pojďte dál se zabývá především zaměstnáváním lidí s mentálním a kombinovaným postižením. V rámci našich možností se věnujeme i volnočasovým a sportovním aktivitám mladých lidí s mentálním postižením. Je pro nás velmi důležitá jejich integrace do plnohodnotného života, poskytnutí smysluplné práce a pocitu užitečnosti, omezení sociální izolace. Sdružení pořádá vzdělávací semináře a kurzy a rehabilitační pobyty.

V roce 2006 byla slavnostně otevřena chráněná cukrárna Pojďte dál café. Kavárna nabízí návštěvníkům posedět v klidu u kávy nebo čaje s možností využití dětského koutku. Bezbariérová kavárna je vhodná pro seniory, vozíčkáře, maminky s dětmi a obchodní schůzky s možností využití odděleného prostoru a bezdrátového připojení k internetu. Hlavní pracovní náplní klientů je obsluha hostů, úklid kavárny, výroba různých druhů kávy a nápojů. Denně klienti pomáhají s kompletací zákusků a různých cukrářských výrobků.

V roce 2011 vznikla chráněná dílna. Zde probíhá ruční výroba drobných předmětů a dárků, určených k prodeji.

Sportovní klub Pojďte dál je zaměřený na plavání a sjezdové lyžování. Sportovci jsou členy Hnutí Speciálních olympiád. Dosahují výborných výsledků včetně účasti na letní Speciální olympiádě v Athénách v roce 2011 a nominace na světovou SO v Los Angeles v roce 2015.

Spolupracujeme s několika organizacemi z různých měst republiky. Pořádáme celorepublikovou soutěž pro barmany s mentálním postižením „ Malování na kávu“. Tato soutěž se již stala tradicí.

Dále se také účastníme kulturních akcí jako návštěvy divadel, koncertů, tanečních hodin a výletů.

© Pojďte dál