Nominační plavecké závody v Plzni 2017

Koncem září se naši sportovci zúčastnili nominačních závodů v Plzni. Získali jsme celkem 10 medailí. Ondra Kabeš 2x zlato, Eva Procházková 2x zlato, Honza Dalík 1x zlato a bronz, Ondra Večeřa 1x zlatou a bramborovou a Jirka Halama bronzovou a bramborovou. Třešničkou na dortu byla nominace Ondry Kabeše na Světovou Speciální Olympiádu 2019 v Abu Dhabi. Poctivý trénink se našim plavcům opět vyplatil. Velké poděkování patří nejen jim, ale i Evě Slavíkové za profesionální pomoc při tréninku.

Poslední plavecký trénink

Naposledy jsme si zatrénovali a v naší cukrárně nás čekal velký zmrzlinový pohár.

16.6. se naši sportovci zúčastnili plaveckých závodů na Slavii

V pátek 16.6. se náš sportovní klub zúčastnil krajských plaveckých závodů. Vedli si dobře a přivezli spoustu medailí. Měli jsme velkou radost. Zakončili jsme úspěšnou plaveckou sezónu a teď se těšíme na prázdniny.

Eva Procházková reprezentovala náš sportovní klub

Naše sportovkyně Evík Procházková byla součástí úspěšné české výpravy na Zimní Světové Speciální Olympiádě ve Schladmingu v Rakousku. Sportovci s mentálním postižením bodovali na hrách v běžeckém lyžování, alpském lyžování, snowboardu a florbalu. Zimní Speciální Olympijské Hry 2017 se konaly 14.-25. března 2017. Zúčastnilo se 3 000 mentálně postižených reprezentantů ze 110 zemí světa, soutěžili v devíti sportovních disciplínách. Sportovci přivezli 27 medailí - 11 zlatých, 12 stříbrných a čtyři bronzové.

8 medailí - Zimní Speciální olympiáda Horní Malá Úpa 2017

Od 9. - 13.1. se naši sportovci zúčastnili Zimní Speciální olympiády v Horní Malé Úpě. Ve sjezdovém lyžování nás reprezentovali Eva Procházková, Filip Sedláček a letos poprvé Ondřej Večeřa. Ondřej Kabeš startoval v běžeckých disciplínách. Množství a kvalita sněhu byla velice příznivá. Ondra si na běžkách dojel pro zlatou medaili na 500m a bronzovou na 1km. Všichni sjezdaři se postavili na start v discíplíně slalomu a obřího slalomu. Filip s Evou získali 2x bronz a Ondra Večeřa zlatý a stříbrný kov. Společně jsme oslavili velký úspěch zmrzlinovým pohárem u nás v cukrárně.

Nejúspěšnější handicapovaný sportovec Mělnicka za rok 2015

Plavkyně a lyžařka Eva Procházková získala cenu nejúspěšnějšího handicapovaného sportovce. Evičce se v obou disciplínách náramně daří. Díky pravidelným úspěchům v bazénu už se dvakrát podívala i na Světové letní hry speciálních olympiád. Eva je navíc i zdatnou lyžařkou, z posledních Zimních her speciální olympiády v Horní Malé Úpě, které se konaly letos na začátku roku, si přivezla kompletní sbírku medailí. Před pár dny se navíc dozvěděla, že se díky tomuto úspěchu v příštím roce podívá na Světové zimní hry speciálních olympiád do rakouského Schladmingu, kam byla původně nominována jako náhradnice. Cenu jí předala na slavnostním večeru v KD Neratovice senátorka Veronika Vrecionová. Gratulujeme.

Naši sportovci si z hor přivezli sedm cenných kovů

V Horní Malé Úpě se konal už pětadvacátý ročník zimních her Českého hnutí speciálních olympiád. Náš sportovní klub vyslal do hor čtveřici svých reprezentantů – zkušenou Evu Procházkovou, Jiřího Kružíka, Ondřeje Kabeše a nováčka Filipa Sedláčka. Eva a Filip startovali ve sjezdových disciplínách, zatímco Jiří a Ondřej se stejně jak loni postavili na běžky. V konkurenci bezmála stopadesáti sportovců z celého Česka se jim dařilo, domů si přivezli celkem sedm medailí. Nejvíce jich nasbírala Eva Procházková, která letos na krkonošských svazích vybojovala kopmletní sbírku cených kovů. Bronz ze super G, stříbro ze slalomu a zlato z obřího slalomu. Dvěma medailemi přispěl k úspěchu sportovního klubu Filip Sedláček který v obřím slalomu i super G skončil třetí. Dařilo se nám také v běžecké stopě, Jiří Kružík vybojoval zlato v závodě na jeden kilometr, Ondra Kabeš byl druhý na poloviční distanci. Na dvojnásobně dlouhé trati ztratil možnost bojovat o lepší umístěn, když zlomil lyži. Závod ale nevzdal a dojel ho. Úspěšná čtveřice má pro letošní zimu závody za sebou, na lyže se postaví už pouze pro zábavu

Veliký úspěch na Speciální olympiádě v Los Angeles.

Eva Procházková vybojovala v plavání bronzovou medaili na Special Olympics World Summer Games 2015 v Los Angeles. Již podruhé mohla Eva reprezentovat naši republiku i město Neratovice, na Světové letní Speciální olympiádě. Poprvé v roce 2011 v Athenách ( 3. a 4. místo ) a letos v červenci v LA zaplavala 3. místo na 100m volný způsob. Her se zúčastnilo 6500 sportovců ze 157 zemí. Podporu svojí účastí vyjádřila manželka amerického prezidenta Michael Obamová i legendární olympionik Michael Phelps, se kterým se mohli naši plavci osobně setkat. Gratulujeme Evičce k výbornému umístění a přejeme jí ještě hodně sportovních úspěchů. Dále chceme poděkovat všem co za jejím úspěchem stojí, hlavně trenérům, zvláště Evě Janovské.

Trénink plavání 9.6.2015

Zimní hry speciální olympiády v Horní Malé Úpě

Sportovní klub Pojďte dál, který sdružuje sportovce s mentálním postižením, si na v pořadí už čtyřiadvacátých Zimních hrách spediální olympiády v Horní Malé Úpě vedl nadmíru dobře. Čtveřice lyžařů Eva Procházková, Jirka Kružík, Ondra Kabeš a Pavel Jendele vybojovala v konkurenci zhruba dvou stovek dalších handicapovaných sportovců sedm medailí, z toho pět zlatých.

Bronz na světové Speciální olympiádě v Athénách 2011

© Pojďte dál